Whatsapp sınırlandırılacak önemli açıklama

WhatsApp, doğruluğu olmayan bilginin yayılmasını engellemek için bu tarihtan itibaren bir mesajın beşten fazla defa paylaşılamayacağı yönünde açıklama yaptı.

Facebook’a ait paylaşım sitesi, dünyadaki tüm üyeler için geçerli olacak bu söz konusu uygulamayı 6 ay önce Hindistan’a başlatmıştı.

Şirket bu kararı, WhatsApp üzerinden yayılan ve doğru olmayan haberlerle linç olaylarının meydana gelmesinden sonra almıştı.

Bu zamana kadar kullanıcıların bir mesajı 20 defa paylaşmasına müsade ediliyordu.

Uygulamanın kurallarına yönelik yeni düzenleme, Endonezya’nın başkenti Cakarta’da gerçekleştirilen bir etkinlikte duyuruldu. Endonezya’da Nisan ayında genel seçimler gerçekleşecek.

WhatsApp sözcüsü tarafından BBC’ye yapılan açıklamada, bu kararın ülkede 6 ay süren testler neticesinde verildiği belirtildi.

Sözcü yaptığı açıklamada ‘Bu uygulama, WhatsApp’ın, kullanıcıların telefon rehberindeki kişilerle yapacakları özel mesajlaşmaya odaklanmasını sağlayacak. Kullanıcılarımızın yeni deneyimlerine ilişkin yorumlarına kulak vereceğiz ve zaman içinde viral içeriğin önlenmesi konusunda yeni yollar bulacağız’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir