Askere yeni eğitim imza atıldı

Milli Savunma Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzaları atılan protokole göre, er ve erbaşlara kadına karşı şiddeti engellemek için eğitim verilecek. İlk bölümde 500 bin er ve erbaşa eğitim verilmesi hedefleniyor.

‘İNŞALLAH BAŞARILI OLACAĞIZ’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kadına yönelik şiddetin başlıca sıkıntılar içerisinde olduğunu ifade etti. Bununla mücadeleye ilişkin çalışmaların Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile omuz omuza sürdüğünün altını çizen Akar, ‘İnşallah bunda da başarılı olacağız’ şeklinde konuştu.

Akar, binlerce senelik tarihte kadının hep sosyal hayatın içinde en önemli yerde bulunduğunu belirterek, ‘Önemli sorumluluklar alarak hayatın akışına önemli etkiler sağlamışlardır.’ ifadelerini kullandı.

MSB SÖZCÜLÜĞÜNE KADIN SUBAY

Milli Savunma Bakanlığı sözcüsü olarak kadın bir subayın getirildiğini, kendisiyle gurur duyduklarını belirten Akar, ‘Tüm tarihimizde olduğu gibi Milli Mücadele döneminde de kadınlarımız, üzerlerine düşen en ağır sorumlulukları dahi büyük bir cesaret ve fedakarlıkla yerine getirmişlerdir. Bunu unutmamız mümkün değil.’ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir